Bílé díry?

TEORIE ČERNÝCH A BÍLÝCH DĚR

V této teorii se budu zaměřovat na ony tmavé, černé díry. Bude to totiž to poslední, co ve vesmíru zbyde. Černé díry začnou pohlcovat všechna tělesa a vytvoří se SUPERMASIVNÍ černé díry které pohltí i celé galaxie… A jednou i sami sebe. Až zbyde jen jediná supermasivní díra, bude už do nekonečna plout v prázdném prostoru vyplněném temnou hmotou… Žádné živočišné formy, planety, trpaslíci, galaxie, hvězdy… To všechno bude skrývat jedna velká černá díra. Jenže co je na druhé straně této díry? Možná, že to tam je stejné jako na první straně. Ale je i dost možné, a o tom moje teorie pojednává, že je tam přesný opak černé díry. Jak moc toho vysává, tak moc toho zas vychází. Jmenuje se to bílá díra. Vyzařuje neskutečné množství energie, takže kdybychom ji našli, energie by nedělala problém. Možná by tam mohla být i mezigalaktická základna pro hvězdné lodě, které by nabyli svá Warpjádra a šup oběvovat vesmír. Ale o tom jsem mluvil v předchozí teorii. Mohli by všude vést galaktická spojení, kudy by jezdila vesmírná metra mezi planetami, a zároveň by zásobovalo energií celou planetu, z které vede galaktické metro. To všechno jsou úžasné vyhlídky a využití pro bílé díry.

Jak pečovat o optický mikroskop – Biologická příručka

Video: www.youtube.com/watch?v=cu7eFM3b7wY&list=PLpV7VQTM5kkluVIJx1iCVVXr3tXc1kdSV

Ahoj! V dneska si ukážeme, jak správně pečovat o mikroskop.

  1. Udržovat ho v čistotě – Na umytí mikroskopu nám postačí vlhčené ubrousky, k sehnání v drogerii. Začne rovnou od lupy, která nám odráží světlo k okuláru. Pak přejdeme na kukátko v horním okuláru. Postupně takto umyjeme celý mikroskop. 
  2. Nepoužíváte mikroskop? – Pokud mikroskop delší dobu nepoužíváte, je dobré ho dát do krabice, aby se na něj neprášilo. Zároveň z něj vyndejte baterie, aby nevytekly. Najdete je pod podstavcem v nohách mikroskopu. Tři křížové šroubky přidržují podstavec. Baterie opatrně vyjměte (Pokud tam máte diodu).
  3. Mikroskop na cestách – Cestujete a berete si s sebou mikroskop? Přenášejte hov kufříku k tomu určený, jak jste ho zakoupili. Jinak by se vám mohlo něco ulomit, a to by nedělalo dobrotu.