Domácí cocktaily

Myslím, že se najde hodně lidí, kteří si nechtějí kupovat drahé Cocktaily z baru, ale udělat si je sami doma. Proto si dnes ukážeme několik receptů na cocktaily.

1. Citronáda
Potřebujeme: Citron, vodu, mátu, cukr (nejlépe brčko, míchátko a led)
Postup: Jako první si uděláme cukrový okraj. Jednoduše si po kraji skleničky pomažeme citronem a ponoříme do cukru. Pak si do tří čtvrtin nalijeme vodu, a pořádně zakapeme citronem. Pak si ukrojíme kolečko z citronu a rozkrojíme ho na půl. Půlku dáme na okraj, druhou dovnitř. Už přidáme jen mátu, brčko, led a míchátko. Cocktail je na světě!

2. Ostružinový drink (La Malila)
Potřebujeme: ostružiny, vodu, Tonic, kapku citronu, brčko, led, míchátko
Postup: Nejprve si rozmačkáme pár ostružin na dně sklenice. Dolijeme mixem vody a Tonicu. Míchátkem to pořádně zamícháme, a vhodíme pár celých ostružin. Pro lepší chuť zakápneme citronem. Přidáme brčko a led. La Malila je hotová!

3. Nahořklý melounový drink (Meloulila)
Potřebujeme: meloun, tonic, cukr, brčko, míchátko led
Postup: U tohoto cocktailu jde spíš o chuť a příprava je velmi jednoduchá. Pokud máte doma smoothie maker, můžete si rozmixovat meloun s tonikem a máte takřka hotovo. Pokud ho ale nemáte, nic se neděje. Když jíte meloun, vždy je všude vše od šťávy. Jednoduše kousky melounu vymačkejte do skleničky. zbytky tam taky můžete dát. Dolijte tonikem, a nezapomeňte na cukrový okraj. Dodejte brčko a míchátko. Hořká Meloulila je připravena!

4. Fantakola
Potřebujeme: Fantu, Colu, citron, led, brčko
Postup: Tento cocktail je nejjednodušší. Skleničku zpola naplníme Fantou, zbytek dolijeme Colou. Pomícháme, přidáme plátek citronu, led a brčko a Fantakola je hotová.

5. „KAMEŇÁK“
Potřebujeme: Grepfruit, cukr, brčko
Postup: On název mluví sám o sobě. Prostě vymačkáme tento červený pomeranč do skleničky s cukrovým okrajem pro případ nouze. Strčíme tam brčko a ty nejodvážnější, ať se připraví. Hořkost nechť začne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *