Teorie

Ahoj lidi, sem budu vkládat moje nejrůznější tvrzení a teorie. Je to těžší čtení, takže to doporučuji spíše starší části publika. Nejde o žádné kopírování jiných teorií, jde jen a pouze o moje úvahy.

TEORIE DOBÝVÁNÍ VESMÍRU

Hned na začátek jsem si vybral trochu složitější téma. O tomto tématu pořád přemýšlím a mou teorii zvětšuji. Povídá se v ní o tom, že pokud lidstvo chce dobýt jiné světy, najít mimozemšťany či pouze prozkoumat neznámé mlhoviny, musí si uvědomit jednu zásadní věc. K tomuhle je totiž potřeba celá naše planeta. Když si všichni uvědomí, že chtějí zkoumat vesmír, šlo by to jako po másle. Jenže zásadní zádrhel – peníze. Proč? Na tuhle otázku se sám sebe pořád ptám. Když někdo někomu poskytne materiál na stavbu rakety, chce za to peníze. Ale může dostat i něco daleko zajímavějšího než hodně papírků – nové planety. Právě proto si firmy nemůžou dovolit posílat do vesmíru velké lodě, protože na to zkrátka chybí finance. Uvedu příklad: Rusko je jednou ze světových velmocí a dokážou cosi utajit. Takže kdyby si celé Rusko pomáhalo, dokázali by velké věci. Spekuluje se i o tom, že za dob Sovětského svazu si to uvědomili, a krátce před začátkem 21. století si zavedli Měsíční výzkumný program. No jo, kdepak Rusko. Kdyby celý svět chtěl dobývat vesmír, dostali bychom se o mnoho, mnoho dál než jsme se kdy dostali. Ale nastal by problém, kdyby jsme opravdu nalezli inteligentní mimozemský život – mohl by nás vyhubit. O další důvod víc zkoumat vesmír. Kdo zná proroctví Stephena Hawkinga, jistě ví, že se s tím bude muset něco dělat. Za několik tisíc let se teplota na Zemi vyšplhá na tolik, že bude voda už jen na pólech. A to nám nestačí. Pak vybuchne Slunce, a Zem se stane obědem rudého obra. Musíme se tedy posouvat dál do Galaxie a hledat nové světy, kde nám poskytnou pomoc. Vesmír je zrádný.

TEORIE ČERNÝCH A BÍLÝCH DĚR

V této teorii se budu zaměřovat na ony tmavé, černé díry. Bude to totiž to poslední, co ve vesmíru zbyde. Černé díry začnou pohlcovat všechna tělesa a vytvoří se SUPERMASIVNÍ černé díry které pohltí i celé galaxie… A jednou i sami sebe. Až zbyde jen jediná supermasivní díra, bude už do nekonečna plout v prázdném prostoru vyplněném temnou hmotou… Žádné živočišné formy, planety, trpaslíci, galaxie, hvězdy… To všechno bude skrývat jedna velká černá díra. Jenže co je na druhé straně této díry? Možná, že to tam je stejné jako na první straně. Ale je i dost možné, a o tom moje teorie pojednává, že je tam přesný opak černé díry. Jak moc toho vysává, tak moc toho zas vychází. Jmenuje se to bílá díra. Vyzařuje neskutečné množství energie, takže kdybychom ji našli, energie by nedělala problém. Možná by tam mohla být i mezigalaktická základna pro hvězdné lodě, které by nabyli svá Warpjádra a šup oběvovat vesmír. Ale o tom jsem mluvil v předchozí teorii. Mohli by všude vést galaktická spojení, kudy by jezdila vesmírná metra mezi planetami, a zároveň by zásobovalo energií celou planetu, z které vede galaktické metro. To všechno jsou úžasné vyhlídky a využití pro bílé díry.